SUGES PYS

 

TAM ENTEGRASYON

Dağıtım firmaları tarafından kullanılan Abone Yönetimi Bilgi Sistemlerine entegrasyon sağlanarak taraflara sağlıklı ve hızlı bilgi sağlama.

SUGES PYS İLE EPDK MEVZUATINA UYGUN DOĞALGAZ PROJE YÖNETİMİ

Bilişim Teknolojilerinin yüksek maliyetlerine karşın, Suges PYS, Gaz Dağıtım Şirketlerine 'O' maliyetli bir finansal model ile önemli avantajlar sunduğu için kısa sürede doğalgaz sektöründe kabul görmüştür. Suges PYS büyük ölçekli 2 doğalgaz dağıtım şirketinde kullanılmakta ve yaklaşık 700 iç tesisat firması için standart bir teknoloji haline gelmiştir. Suges PYS'nin kullanılmaya başlandığı 2007 yılından bugüne kadar Türkiye genelinde 750.000 üzerinde proje, dijital olarak onaylanmıştır.

Suges PYS ile iç tesisat projeleri (bireysel / merkezi kullanım), sanayi, baca ve alt yapı projeleri yönetilebilmektedir.

Suges PYS, iç tesisat firmalarına günlük çalışma saatleri içerisinde Su Bilgi yardım masası üzerinden kesintisiz canlı destek hizmetimiz ile, müşteri memnuniyeti yüksek oranda sağlanmaktadır  . Suges PYS, 201O yılından itibaren e-imza entegrasyonuyla Türkiye'de bir ilki başarmış, özel sektörde yaygın olarak kullanılan uygulamalı ilk örnek olmuştur.

İç Tesisat firmaları, Suges PYS sayesinde ofis dışında zaman harcamadan baskı merkezinde projenenin basımı ve isteğe bağlı gönderimi, zorunlu doğalgaz sigorta poliçesinin düzenlenmesi, muayene ücretinin ön ödemeli tahsilatı ve gaz açım randevusunun otomatik alınması ile birikte önemli düzeyde zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadırlar.

Suges PYS, yerli/yabancı tüm Abone Bilgi Yönetim Sistemleri (ABYS), Coğrafi Bilgi Sistemleri(CBS) ile tam entegrasyon ile çalışabilmektedir.

Suges PYS; doğalgaz tesisat projelerinin, gaz dağıtım firması kontrol ve onayına sunulmak üzere iç tesisat firmaları tarafından PYS uygulaması üzerinden gönderim ve takibinin yapılabildiği web tabanlı yazılımdır. 2007'den beri kesintisiz olarak hizmete devam eden yazılımın tüm safhaları SU Bilgi teknolojileri bünyesinde geliştirilmiş olup gaz dağıtım bölgelerine göre ortaya çıkabilecek farklılıklara, yeni ihtiyaçlara uyum sağlayabilecek ve yeniden düzenlenebilecek esnek bir yapıdadır.

Tesisat firmaları ile şirketler arasındaki proje kabul / onay sürecini kolaylaştırarak hem tesisat firmalarının hem de şirketlerin müşterilerine hizmet verme hız ve kalitesinde artışa imkan sağlayan suges PYS üzerinde projenin gönderimini yapan iç tesisat firması ve şirketi tarafındaki işlemlerini yapan her bir kullanıcı için ayrı bir modül mevcutt ur.

Sistemde yapılan işlemlere ilişkin ücret tahsilatları ön ödemeli şekilde yapılmaktadır. Tesisat firması; proje gönderimi, basımı, sigorta ve kargo gibi işlemler için alınacak ücretler için hesabına önceden para aktarır ve işlem yaptıkça tutarlar bu hesabından tahsil edilir.

DENEYİMLİ EKİP

Tüm süreçlerini 1O yılı aşkın süredir geliştiren ve destek veren deneyimli ekip tarafından, geliştirme ve destek ihtiyaçlarına hızlı ve net çözümler üretiyoruz.

İHTİYACA UYGUN ESNEK YAPI

Modüler yapı sayesinde sadece ihtiyaç duyulan modüllerin kullanılması veya ek modüllerin geliştirilmesi ihtiyaçları karşılıyor.

SUGES PYS UYGULAMA MODÜLLERİ

Muhasebe Modülü

Sistem yönetimi modülü

Proje basım ve teslim modülü

GIS modülü

Müşteri hizmetleri modülü

Arşiv yönetimi modülü

Yetkili tesisat firması modülü

Proje kayıt yönetimi modülü

Proje onay yönetimi modülü

Randevu modülü

Sigorta modülü

Firma yetkilendirme modülü

Muayene ücreti yönetimi modülü